Diğer Haberler

Gençlik Sporda Yemin Merasimi

-REKLAM-

Gençlik, Spor ve Yurt Hizmetleri alanlarında geniş bir kitleye hizmet veren Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bugün yemin merasimi heyecanı yaşandı.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Serdivan Spor Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan merasime, Sakarya AK Parti Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Şube Müdürleri, İlçe Müdürleri, Yurt Müdürleri ile kadroya geçen  sözleşmeli personeller katıldı.

Personellerin arasında ayrıca alkış alan, Down Sendromlu Milli Sporcu Fatma Çağla Demir’ de geçtiğimiz yıl Yüzme Antrenörü olarak başladığı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesinde yemin töreninde yerini aldı.

Devlet memurluğuna atanan personeli tebrik eden Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ;

 ‘‘Gençlik ve Spor ailemiz her geçen gün büyümeye devam ederek, kurumsal kimliğini oturtmaya devam ediyor. Bulunduğumuz son bir yıl içerisinde Sakarya Gençlik Spor İl  Müdürlüğümüz bünyesinde yaklaşık 50 arkadaşımız memur pozisyonunda göreve başlamış oldu. Yine temizlik ve destek, güvenlik gibi diğer alanlarda da onlarca personel alımı yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Yani gençlik spor büyümeye devam ediyor. Tabii bu büyüme açıktan atamalarla, yeni alımlarla beraber kendi içerisinde büyüyen kurumun yöneticiye, idareci pozisyonunda da bir tecrübe ve deneyime ihtiyacı var. Bu boşluğu önemli oranda dolduracak bir günü, bir anı yaşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde tüm Türkiye’de, tüm kurumlarda bu sözleşmeli pozisyonda çalışan değerli kardeşlerimize kadroya geçişini ben oldukça önemli buluyor, önemsiyorum ve bu programı icra eden çok değerli çalışma arkadaşlarıma da teşekkürlerimi arz ediyorum.

Düne kadar bu 158 tane genç dinamik enerjik kardeşimiz son derece önemli, kıymetli, değerli işlere imza atıyordu. Atmaya devam ediyor. Ancak bunun şöyle bir dezavantajı vardı. Çalıştıkları pozisyon gereği sözleşmeli pozisyon gereği önleri kapalı durdukları yerde yerinde say adımıyla hareket ediyorlardı. Ama bugün itibariyle artık bir hedefleri olacak var bir ideal doğrultusunda daha bir aşkla çalışacaklatına inancım tamdır. Bu kardeşlerimizin, yolları açık  akıbetleri hayır olsun inşaallah. Bundan sonra Şube Müdürlüğü, İlçe Müdürlüğü, Yurt Müdürlüğü, İl Müdürlüğü gibi çok daha yüksek makamlar adına önleri açık olacak. Rabbim onların yollarını açık, yüklerini hafif eylesin diyorum.

Bugünü çok önemli buluyorum çünkü bu arkadaşlarımız bugün eminim ki hayatlarındaki ya ileriye dönük hedef koyacakları o yürüyecekleri hedefe doğru nasıl yol alacaklarını bugün buradaki aidiyet duygusuyla bu aile ortamıyla daha iyi pekiştirecekler. Bunun kıymetini daha iyi bilecekler. Ve bu anlamda ben özelde İl Müdürlüğümüz bünyesindeki 158 kardeşimizin be onların şahsına, genelde tüm ülke genelinde kadroya geçen sözleşmeli pozisyondaki kardeşlerimiz adına başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bu sürece katkı sunan emek veren tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Yeni kadrolarınız hayırlı uğurlu olsun diyor ve tüm katılımcıları saygıyla selamlıyorum’’ diye konuştu.

AK Parti Sakarya Milletvekili, Çiğdem Erdoğan Atabek personelleri tebrik ederek; ‘‘Burada 158 tane parlayan göz var, arkadaşlarımızın her biri artık yeni görevler alabilirler. Hangi görevi icra etmek istiyorlarsa o emeği ortaya koyduklarında ulaşamayacakları hiçbir hedef yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde arkadaşlarımıza söz vermiştik, dolayısıyla bugün verdiğimiz sözü hayata geçiriyor olmanın büyük bir mutluluğunu da yaşıyoruz ve İlimizde böyle bir programın düzenlenmesi de çok anlamlı, arkadaşlarımız için bugün unutulmaz bir gün olacak. Biz Türk Milleti olarak çok güçlü , köklü bir devlet geleneğine sahibiz. Programımız hayırlı uğurlu olsun ’’

Diyerek kadroya geçen tüm personelleri ve ayrıca Down Sendromlu olan Fatma Çağla Demir’i tebrik etti.

TÜRK BAYRAĞINA EL KOYDULAR, YEMİN ETTİLER

Sözleşmeliden kadroya atanan 158 personel sırayla masaların üzerine örtülen Türk bayraklarına ellerini koyarak, 657 sayılı Devlet Memurları kanunun ilgili maddesine göre yemin etti.

Yemin Merasimi ardından ikramlar ve mini bir eğlence yapılarak program son buldu.

spot_img

Son Haberler