Diğer Haberler

Kasım kültür sanat etkinliklerinde konu Kudüs’tü

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri kapsamında Filistin-İsrail Çatışmalarında Değişen Dengeler ve Kudüs programı gerçekleştirdi. Prof. Dr. Nuh Arslantaş, “İsrail, Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalışıyor. Amaç başta Kudüs olmak üzere, Filistin’deki İslam miraslarını ve diğer dinlere ait mirasları yok etmek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kasım kültür sanat etkinlikleri, ‘Filistin-İsrail Çatışmalarında Değişen Dengeler ve Kudüs’ isimli program ile devam etti. Sosyal Gelişim Merkezi’nde yoğun katılımla gerçekleştirilen konferansta çok sayıda dinleyici yer aldı. Prof. Dr. Nuh Arslantaş, geçmişten bugüne bölgede yaşananları değerlendirdi.

İslam miraslarını ve diğer dinlere ait mirasları yok etmeye çalışıyorlar

İlahiyatçı ve tarih araştırmacısı Prof. Dr. Nuh Arslantaş’ın önemli konulara vurgu yaptığı programda, “İsrail, Kudüs’ü Yahudileştirmeye çalışıyor. Bugün İsrail’de Kudüs İşleri ve Miras Bakanlığı var. Amaç başta Kudüs olmak üzere, Filistin’deki İslam miraslarını ve diğer dinlere ait mirasları yok etmek. 1967’de Doğu Kudüs’ü işgal eden İsrail hem tarihi kenti hem de çevresini Yahudileştirme politikası izlemeye başladı. İsrail’in Filistinlilere uyguladığı ‘Gaiplik Yasası’ adında bir yasa var. Bu yasa ile önce Filistinlilerin özel mülkleri işgal edilerek askeri alan ilan ediyor daha sonra işgal ettikleri bu alanları inşa ederek Yahudilere tahsis ediyor “dedi.

Son Haberler