Diğer Haberler

Mikro:Bit eğitimi ile geleceğin teknolojisini tanıdılar

-REKLAM-

SUBÜ Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi, ara tatil dönemindeki ilkokul öğrencilerinin geleceğin teknolojisini yakından tanımaları amacıyla ‘Mikro: Bit’ eğitimi düzenledi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Robot Teknolojileri ve Akıllı Sistemler Uygulama ve Araştırma Merkezi (ROTASAM), ara tatil döneminde ilkokul öğrencileri için ‘Mikro: Bit’ eğitimi düzenledi. Keyifli ve öğretici bir deneyim sunmak ve geleceğin teknolojisini yakından tanıtmak amacıyla düzenlenen eğitim kapsamında, temel programlama yeteneklerinin gelişmesine yönelik dersler verildi. Karşılıklı etkileşime dayalı bir öğrenme ortamı oluşturularak öğrencilerin teknolojiyi keşfetmelerine ve bilimle harmanlayarak öğrenmelerine imkân sağlanmaya çalışıldı. ROTASAM’dan yapılan açıklamada, benzer eğitim ve etkinliklerle eğitimde fark oluşturarak genç nesillerin daha donanımlı bireyler olmalarına katkı sağlamaya devam edileceği ifade edildi.

Küçük yaşlarda teknolojiyle tanışmalılar

‘Mikro: Bit’ eğitim programıyla çocukların sadece konuya ilişkin bilgi sahibi olmasını değil aynı zamanda keyifli vakit geçirerek yaratıcılıklarını artırmalarını istediklerini kaydeden ROTASAM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Gökhan Atalı, “Geleceğin teknoloji liderlerinin yetişmesine katkı sağlama arzusundayız. Çocukların ilgisini eğlenceli içeriklerle çekmek daha kolay oluyor. Erken yaşlardan itibaren teknoloji ile tanışmak ve bu alanda yetenek geliştirmek günümüz dünyasında çok önemli. Çocuklarımızın merak duygularını canlı tutarak öğrenmeye olan ilgilerini artırmalıyız. Böyle olduğunda kariyer planları için teknoloji ile ilgili alanlara yönelme ve yönlendirilme potansiyeli taşıyacaklardır. Milli Teknoloji Hamlesi’nin bir boyutu da aslında bunu içeriyor” dedi.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...