Diğer Haberler

Miniklere ‘beyaz ve sağlıklı dişler’ bilincini aşıladılar

-REKLAM-

Büyükşehir Belediyesi, bir anaokulu öğrencilerini Tıp Merkezi’ndeki diş sağlığı bölümünde ağırlayarak miniklere ağız ve diş sağlığını koruma bilincini aşılayarak onlara bu konuda doğru bilinen yanlışları anlattı.  

Büyükşehir Belediyesi, küçükten büyüğe tüm çocukların doğru yetiştirilmesinde ve önemli konularda bilinç kazanmasında rol oynuyor. Sağlık Dairesi Başkanlığı, bu noktada örnek bir çalışma daha yaptı. 21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında miniklere diş bakımı eğitimi verildi.

Diş sağlığı bilinci

Sosyal sorumluluk adına Serdivan Çevre Dostu Anaokulu’nun miniklerine verilen eğitimde ağız ve diş sağlığını koruma bilinci aşılandı, doğru bilinen yanlışlar anlatılarak düzeltilmesi için yapılması gerekenler gösterildi.

Diş taraması

Teorik bilgilerin yanı sıra pratik eğitimlerin verildiği eğitimin yanı sıra 28 minik öğrenciye diş taraması yapıldı. Çocukların doktor korkusunun da üzerine giden Büyükşehir ekibi ön yargıları ortadan kaldırdı. Kontrole katılan miniklere içerisinde boyama kitabı, boya, balon bulunan paket hediye edildi.

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...