Diğer Haberler

‘O Tüm Dünyanın Gönül Coğrafyasının Sultanı’

-REKLAM-

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Şeb-i Arus’un 748. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vuslat’ta 748 Sene

Hz. Mevlana’nın kendi söyleyişiyle düğün gecesi olarak adlandırdığı Şeb-i Arus’un büyük bir mutluluk ve huşu içerisinde karşılandığını ifade eden Başkan Alemdar, “Mevlana Celaleddin-i Rumi yalnızca bizlerin değil; artık tüm dünyanın gönül coğrafyasının sultanları arasında kabul görmüş bir şahsiyettir. Tüm İslam Âlemine ve ardından Batı dünyasına ulaşan fikir ve düşünceleriyle ‘şark bilgeliği’nin en önemli simalarından birisi haline gelmiştir.” dedi. Vuslatın 748. yıldönümünün; millet olarak birlik, beraberlik ve kardeşliğe, dünya barışının tesisine vesile olmasını temenni ettiğini söyleyen Alemdar, akılları bilgiyle donatan, kalpleri umutla yeşerten, gönülleri sevgiyle fetheden Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin,       kültürümüzün tüm zamanlardaki en önemli temsilcisi olarak kalacağını ifade etti.

Ne Olursan Ol Gel

Mevlana Hazretlerinin tasavvufu, irfanı, hakikati ve   dünya görüşü ile  her kim ve ne olursan ol davet ettiği dost meclisinde buluşmak umuduyla, Mevlana Haftasını kutladığını ifade eden Alemdar;  “Bir kez daha Hazreti Mevlana’yı vuslatın 748. Senesinde rahmetle ve muhabbetle anıyoruz” dedi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

Taraklı’nın mimarisini teknik geziyle incelediler

SUBÜ Geyve MYO Mimari Restorasyon Bölümü öğrencileri, Taraklı’ya düzenlenen teknik gezide ilçenin anıtsal ve sivil mimari örneklerini yerinde inceleyerek...