Diğer Haberler

Rektör Prof. Dr. Savaşan SGB Başkanı Çetin’i ziyaret etti

-REKLAM-

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanlığı’nı üstlenen N. Müjdat Çetin’e tebrik ziyaretinde bulunan Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, ‘Şehir Kampüste Buluşuyor’, sloganıyla gerçekleştirilen Sakarya Üniversitesi Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer Festivali’nin (SAÜFEST) diğer illere örnek olduğunu söyledi. 

SGB’de Başkan Zeki Aydıntepe kendi isteği ile görevi gençlere devredince Onursal Başkanlığa getirilirken, Başkanvekili N. Müjdat Çetin’de başkanlığı üstlenmişti. SGB’nin yeni Başkanı Çetin’i SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile SAÜ Genel Sekreteri Doç Dr. Yaşar Kahraman’da ziyaret ederek başkanlığını kutladılar. 

Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, hep birlikte şehre hizmet konusunda STK’ları önemsediklerini belirtirken, geçen ay gerçekleştirilen SAÜFEST’in de bu anlamda çok güzel geçtiğini ve gelecek yıl çok daha güzel olması izinde çalışacaklarını ifade etti. Savaşan, SAÜFEST sayesinde birçoğu genç olan Sakaryalı’nın kampüsü yerinde görme şansı bulduğunu belirterek, ”Gerçekten slogandaki gibi oldu ve şehir kampüste buluştu. Şehir kadar öğrencilerimizde bu etkinlikleri çok sevdi” dedi. 

Sakarya’nın ardından Kocaeli Üniversitesi’nin de örnek alarak bu etkinliği yaptığını  ifade eden Savaşan, “Bir çok ilimize, üniversitemize örnek teşkil ettik. Gelecek yıl bunu daha kapsamlı şekilde tespit ettiğimiz eksikleri gidererek yapmayı planlıyoruz. SAÜ olarak Sakarya’ya hizmet etmek bizim için bir görevdir. SAÜFEST’e destek olan Büyükşehir başta olmak üzere belediyelerimize, resmi kurum ve kuruluşlarla, odalarımıza ve tüm STK’lara teşekkür ediyoruz” dedi.  

Çetin’de Genel Sekreter Ekrem Ürdüç ile birlikte ağırladığı Rektör Savaşan ve Genel Sekreter Kahraman’a eğitim konusunda üzerlerine düşecek her görevi yapmaya hazır olduklarını ifade ederken, “Gerek mesleki anlamda, gerekse şehri ilgilendiren konularda da SGB olarak hizmete hazırız. Yönetim kurulumuz ve tüm üyelerimiz adına ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” dedi. 

spot_img

Son Haberler

Eğitim için Sakarya’yı tercih eden öğrencilere sıcak karşılama

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehir dışından Sakarya’ya üniversite eğitimi için gelen öğrencileri terminalde kurulan bilgilendirme standında karşılıyor. Öğrenci şehri Sakarya’nın...