Diğer Haberler

Sakarya Girişimci Kadınlar Dernek binası törenle açıldı

-REKLAM-

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği’nin (SAKİKAD) dernek binasının açılışı şehir protokolün katılımı gerçekleşti.

Sakaryada kısa sürede kurulduktan sonra 400 üyeye ulaşan Sakarya Girişimci Kadınlar Derneğinin Serdivan İstiklal Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’ndaki dernek binasının açılışına AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek,CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç,Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Siyasetçi Enver Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, CHP Sakarya İl başkanı Ecevit Keleş, Serdivan Belediye Başkan Yardımcısı Selvet Karaoğlu, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özden, Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sapanca Belediye Başkanı Özcan Özen, Siyaset ve iş dünyası temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren SAKİKAD Kurucu Başkanı Nagihan Aygün Girişimciliğe ve inovasyona dikkat çekerek birlikte çok farklı projelere imza açacaklarını söyledi.Aygün konuşmasında” Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik kalkınmanın yolu girişimcilikten geçiyor. Kadınlarımızın iş dünyasına katılmasını ekonomiye katkıda bulunan bir girişimci olmasını güçlendirmek amaçlı Sakarya kadın girişimciler derneğini kurduk.Girisimcilik sadece ekonomik kalkınma değil kadının zihni ahlaki tutumunu da şekillendiren yenilikçi yönlerini ortaya koyan bir kavramdır.Her biri birbirinden kıymetli yönetim kurulu üyelerimiz çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren kadınlarımız ile birlikte Bizim hayal kurmaya ihtiyacımız var. Bizim inovasyon yapmaya ihtiyacımız var. Sizleri ziyaret ettiğimizde bizlere çok sıcak davrandınız. Sizlerden o enerjiyi aldık. Bundan sonra görevimiz Birbirinden verimli projelerimiz ile Sakaryadaki girisimci kadınlarımızın gücüne güç katmak için hep birlikte çalışıp başaracağız. Biz söz verdik. Sen kendine inanırsan başkalarıda sana inanır. Kadınlarımızın gücüne inanalım. Biz İnanıyoruz. Bu potansiyeli Sakaryada gördük. Derneğimize katılım oranı çok yüksek. Kısa zamanda çok büyük yol aldık. Çok güçlü başladık. Kadınlarımız bize güveniyor. Biz de bu guveni boşa çıkarmadan onlarla birlikte verimli projelere imza atacağız. Tüm girisimci kadınlarımızı derneğimize bekliyoruz. “Güçlü kadın güçlü Sakarya” sloganı ile birlikte güzel işlere imza atacağız” şeklinde konuştu.

Sakarya büyükşehir belediye Başkanı Ekrem Yüce de konuşmasına CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ile açılış öncesinde aralarında geçen diyalog atıfta bulunarak” Sayın milletvekilimiz dedi ki ya başkan bunlar çok güçlü geliyorlar. Tedbir alalım. Bugünden korkuttunuz bizi. Onların gücü bizimdir dedım. Ben de gelsinler yeter ki.Bu vesile ile Sakarya gİrisimci Kadınlar derneğini kutluyorum” dedi.

Yüce konuşmasında Girişimciliğin önemine değindi.
Bir girişkenlik bir girişimcilik. Girişkenlik farklı bir şey. Bir insan girişken olabilir. Girişimcilik farklı bir şey. İnovasyon farklı bir şey. Üretken tasarlayan düşünen ve eyleme geçiren girişimci kadınlar derneği üyeleri Bu sizlerin düşüncelerinizi hayallerinizi en iyi şekilde Sakaryamız için eyleme geçireceğinize yürekten inanmıyorum. Kalkınmanın temeli 3 ana unsur ile özdeştir. Bir kalkınmadan bahsediyorsak ama bolgesel ama ulke olarak şehir olarak bunlardan bir tanesi devlet, yani kamu. Kamu olmazsa kalkınmanın temelinde saç ayağı eksik kalır. Sadece kamu yeterli mi değil. İkinci ayak ta yerel yonetimler. Yani beledıyeler. Belediyeler olmazsa eksik kalır. Kalkınmayı gerçekleştiremeyiz. Üçüncü ise en önemlisi müteşebbisler ve girişimciler. Onlar olmazsa kalkınamayız. Bizler daim yanınızda ve destek vermeye hazırız. Bizler Sakaryanın kalkınması icin varız. Sakaryanın yasam standı ve gelir düzeyinin arttırılması için varız”

CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ta Örgütlü topluma dikkat çekerek birlikteliğin önemine değindi Özkoç konuşmasında ” Gerçekten bu bütünlüğe karşı tedbir almalıyız.Siyasetçinin önemli bir şeye ihtiyacı var. Doğru yönlendirilmeye, doğru eleştirilmeye. Yaptıkları ile birileri tarafından doğru izlenmeye ihtiyacı var.Eğer bizim toplumumuz örgütlü bir toplum olursa, böyle dayanışma içinde, güzel bir başlangıç yapıyorlarsa ilk önce dıkkat etmesı gerekenler siyasetçilerdir. Siyasetçilere çeki düzen verdirecek toplumun kendisidir.Örgütlü toplum güçlü olursa o zaman güçlü olacak olan Türkiye’nin kendisidir.Böyle bır başlangıç yaptığınız icin gelecek için elinizi taşın altına koyduğunuz içın hepinizi yürekten kutluyorum.Burada farklı görüşte siyaset yapan arkadaşlarımız var.Yarışırken elbette birbirimizi eleştireceğiz Birbirimizle ilgili olanları da elbette söyleyeceğiz. Soz konusu Sakarya ise söz konusu Türkiye ise söz konusu milletimiz ve bayrağımız ise bizim birbirimizden ayrımız gayrımız yoktur. Biz kardeşiz ve birlikte mücadele ederiz. Bir kere daha Türkiye’ye karşı umudumuzu güçlendirdiğin için kadın ve erkek ayrımının konuşulmadığı bir Türkiye için böyle bir oluşuma imza attığınız için hepinizi kutluyorum”ifadelerini kullandı.

Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek te Girişimciliğe ve kadınların ticaret hayatında olması gerektiğine dikkat çekerek ” Ben buradaki hanımefendileri en iyi ben anlıyorum. Hem kadın olmak hem tıcaretle uğraşmak oldukça meşakkatli. Ben de hem siyaset hayatından önce hem siyasi hayatımla birlikte uzun yıllar ticaret yaptım.Oldukça zor olduğunu biliyorum. Buradakı kadınların her türlü zorluğu yenerek bu oluşuma giren tüm güçlü kadınları yürekten kutluyorum.Türkiye Büyük Millet Meclisinde bir alt komisyon kurduk. Hem kadın girişimciliği ve kadın kooperatifçiliği. Bu komisyonun başkanlığını ben yapıyorum. Bu kapsamda bir çok ilden kadın girişimcilerle bir araya geldik.Hep biraz boynum bükük kalıyordu. Defalarca da Sakaryamızda da olsa diye dile getirdik. Şimdi buna Şahitlik ediyoruz.Güçlü kadın olmazsa güçlü aile olmaz. Güçlü aile olmazsa güçlü toplum olmaz. Biz biliyoruz. Güçlü bir Türkiye olmak için kadınların da bu anlamda güçlü olması gerekir. Güçlü kadın mutlu kadındır. Güçlü kadın üreten kadındır. Güçlü kadın ailesini ayakta tutan kadındır. Güçlü kadın aynı zamanda toplumu da inşaa eder. Sakarya da bu anlamda oldukça zengin bir coğrafya sizlerın de sayesinde sakaryanın da girişimci kadınların ticaret hayatında söz sahibi olacağına inanıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından derneğinin açılış Kurdelesini AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Genel Başkanı Halil İbrahim Balcı, Siyasetçi Enver Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, CHP Sakarya İl başkanı Ecevit Keleş ve Derneğin Kurucu Başkanı Nagihan Aygun birlikte gerçekleştirdiler. 

Son Haberler

Akustik dinleme ile 7 ayda 2 milyon 650 bin metreküp su tasarrufu sağlandı

SAKARYA- SASKİ, bir damla suyun israf olmaması için akustik dinleme çalışmalarını 668 mahallede sürdürüyor. Dinleme çalışmaları ile yılın ilk...