Diğer Haberler

Sakaryalı Kadınlardan Depremzedeler Yararına Kermes

-REKLAM-

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği (SAKİKAD) öncülüğünde şehirdeki tüm siyasi partilerin kadın kolları, belediyeler, iş insanları, eğitim camiası ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla Demokrasi Meydanı’nda depremzedeler için yardım kermesi düzenlendi.Sakarya’da kadınlar tarafından “Toplu Kaydet Vatanı Ayakta Tutar” sloganıyla düzenlenen kermesten elde edilen gelir, depremzedeler için kullanılacak.

Sakarya Girişimci Kadınlar Derneği öncülüğünde Sakarya Demokrasi Meydanında düzenlenen kermesin açılışına CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ,Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, siyasi partilerin kadın kolları, belediyeler, iş insanları, Milli eğitim camiası ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri yoğun katılım gösterdi.

SAKİKAD Başkanı Nagihan Aygün kermesin açılışı öncesinde yaptığı konuşmada Sakaryalı kadınlar tek yürek olarak “Sizi en iyi biz anlarız.” sloganı ile yola çıktıklarını ifade ederek “Sakaryamız asrın felaketini yaşadığımız acı günden bu yana her anlamda bölgede yaraları sarmaya devam ediyor. Bugün Sakaryamızın güçlü kadinlarla el ele omuz omuza hazırladığımız kermesimiz bütün şehirlerimize örnek olsun. Gün birlik, beraberlik ve dayanışma günü. Güçlü kadınlarımız olarak diyoruz ki toplu gayret vatanı ayakta tutar. Bu dayanışmada emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah depremzede kardeşlerimize bir nebze de olsa faydamız olacak.” dedi.,

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de kermese destek verenlere teşekkür ederek, “Sakaryamızın tüm girişimci kadınlarının yapmış olduğu bu gayret ve destek veren bütün kurum ve kuruluşlarımızı yürekten tebrik ediyorum. Kadının olmadığı bir toplumun kalkınması olmaz. Bizim tarihimizde, kültürümüzde, inancımızda kadınlar her daim söz sahibi olmuştur.” dedi.
Yüce, Sakarya’nın depremin gerçekleştiği ilk günden itibaren dayanışma içerisinde çalışmalarını sürdürdüğünü dile aktararak, “1999 depremini yaşamış bir Sakarya olarak ele ele vererek gönlünde ne varsa ortaya koyarak yardımlarımızı ilk günden itibaren göndermeye başladık ve göndermeye devam edeceğiz, bu sürekliliği sürdüreceğiz.” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, yaptığı konuşmada, Sakarya’nın acıyı en çok bilen ve yaşayan kentlerden birisi olduğunu söyledi.
Özkoç, “Şimdi sıra yaşayanların yanında olmakta, onların acısını paylaşmak, onlarla beraber kederlenmekten, onlarla nice yarınlara daha güvenli adımlar atabilmekte. Biz birlikte hayata tutunmayı başardık. Şimdi depremzedelerin hayata tutunabilmesi için SAKİKAD’ın yaptığı değerli katkı çok önemli olacak, onlara yürekten teşekkür ediyorum. Birliğimizi ve beraberliğimizi bugün de yansıtarak o acıyı yaşayan insanlara uzattıkları şefkat eli için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek de Sakarya’nın deprem acılarını çok iyi bilen bir şehir olduğunu kaydetti.

Atabek, Sakarya’nın deprem acısını derinlemesine hissettiğini belirterek, “Depremin ertesi günü çalışma arkadaşlarımla hızlıca deprem bölgesine intikal etmeye çalıştım. Yolda dikkatimi çeken bir şey vardı; 54 plakalı o kadar çok araç vardı ki insan kendi hemşehrilerini yollara dökülmüş görünce çok farklı hissediyor, kendi şehriyle gurur duyuyor. Burada ki sloganda gerçekten çok anlamlı, ‘Toplu gayret.’. Toplu gayret ayrıca bereket de getirir. İnşallah kermesimiz hayırlı olur. Bol, bereketli, güzel kazançlı bir gün geçiririz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından CHP Grup Başkan Vekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, Gıdadan giyime, aksesuardan temizlik malzemesine kadar birçok ürünün yer aldığı kermesi gezerek eşleri ile birlikte bol bol alışveriş yaptılar. AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek önlüğünü takarak gözleme hamuru açtı. Hamuru açan Atabek iç harcını da bol bol koyduktan sonra gözleme pişirdi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de eşi Filiz Yüce ile standları tek tek gezdi birlikte alışveriş yaptılar. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu Eşi Elveda Işıksu ile birlikte el emeklerinin sergilendiği standları gezdi,alışveriş yaptı.Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ eşi Betül Demirezen ile birlikte standları gezdi alışveriş yaptı kadınlar tarafından ikram edilen dartılı keşkek ten yedi. Başkan Altuğ kermeste küçük bir kız çocuğuna satın aldığı oyuncak bebeği hediye etti.

Bir gün boyunca açık kalan kermesten elde edilecek gelir depremden etkilenen vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda kullanılacak.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...