Diğer Haberler

Sonbaharın ilk rotası Ercova’ydı

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, doğa tutkunlarının yoğun ilgi gösterdiği doğa yürüyüşlerinin sonbahar etabına start verdi. Sporu, doğayı ve macerayı sevenlerin yılın her döneminde merakla beklediği doğa yürüyüşlerinin ilk rotası Pamukova İnönü-Ercova Yaylası oldu. 12 kilometrelik parkurda bir gün geçiren doğaseverler unutamayacakları bir deneyim yaşadı.

Keyif dolu anlarla, dolu dizgin geçen Büyükşehir Belediyesi Etkinlikleri, 2023 yılında vatandaşlardan çok yoğun bir talep aldı. Uzun yıllardır doğayı, yeşili, tabiatı seven ve maceracı ruhlu vatandaşların büyük bir ilgiyle takip ettiği “Doğa Yürüyüşleri” programında şimdi sonbahar sayfası açıldı. Sonbaharın en keyifli etkinliklerinden biri olan etkinliklerin ilk rotası Pamukova İnönü ve Ercova Yaylası oldu.

Tarihi, etkinliğe anlam kattı

Birbirinden farklı ve aksiyon dolu parkurlardan geçerek yürüyüş yapan doğaseverler, tabiatın kalbinde huzur buldu. Yürüyüşün “Avrupa Hareketlilik Haftası’nda” yapılması ise etkinliğe ayrı bir anlam kazandırdı. Büyükşehir’in uzman kadrosu tarafından hazırlanan rotalar ile en sığ ormanlarda macera dolu bir gün geçirdi.

Yürüyüşün ilk adımı spor ve ısınma adımıyla başladı. Daha sonra parkurla ilgili katılımcılara bilgi verildi. Doğanın içinde 12 kilometre boyunca yürüyen kalabalık grup, hatıra fotoğrafları çekilerek keyifli anlara şahitlik etti.

“Çok teşekkürler”

Memnuniyetini dile getiren bir katılımcı, “Bizlere bu imkânı sağlayarak doğanın kalbinde eğlenceli ve aksiyon dolu anlara tanıklık etmemizi sağlayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Ekrem Yüce’ ye çok teşekkür ediyoruz. Gençler ve vatandaşlar olarak isteklerimizi hızlıca gerçekleştiren Başkanımıza ve Belediye çalışanlarımız iyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılım

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada “Sonbahar aylarının vazgeçilmezi ve vatandaşlarımızın heyecanla bekledikleri doğa yürüyüşlerimiz yoğun bir katılım ve coşku ile başladı. Vatandaşlarımız doğa yürüyüşlerimize katılmak için, her yürüyüş kayıtları ilgili hafta içerisinde yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesinin kurumsal web sitesi olan  www.sakarya.bel.tr web adresinden kayıt yaptırabilir. Gençlik Hizmetleri ve Spor Daire Başkanlığı tarafından gerçekleşen etkinlik önümüzdeki 6 hafta boyunca farklı parkurlarla devam edecek” denildi.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...