Diğer Haberler

Yaz Mevsiminde Gençliğin Kalbi TÜGVA’da Atıyor!

-REKLAM-

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) yaz dönemine oldukça hızlı ve yoğun başladı. Türkiye’nin 81 ilinde her yaz düzenlenen TÜGVA Ortaokul Yaz Okulları ve Lise Doğa Kampları bu yaz döneminde de öğrenciler ve veliler tarafından yoğun ilgi görüyor. Sakarya’da ise il genelinde 1000’e yakın ortaokul öğrencisi ile Yaz Okulu faaliyetleri devam ederken, liseli gençler de gerçekleştirilen kamplar ile tatilin ve doğanın tadını çıkarıyor. 

TATİLİN KEYFİ YAZ OKULLARINDA

TÜGVA tarafından her yaz düzenlenen Ortaokul Yaz Okuluna Sakarya’da 1000’e yakın ortaokul öğrencisi katılım sağlıyor. Yaz Okullarında gün içinde öğlene kadar Dini dersler, öğlenden sonra da kültürel ve sportif faaliyetler (futbol, basketbol, voleybol, dart, mangala, satranç, yüzme, doğa yürüyüşü, macera park ve bisiklet vadisi gibi etkinlikler) ile Ortaokul seviyesindeki öğrencilerin yaz tatillerini dolu dolu geçirmeleri hedefleniyor.  

YENİ NESİL BİR GENÇLİK

Yeni nesil bir gençlik sloganı ile yoluna devam eden TÜGVA’nın yaz okullarında dini, manevi derslerin yanında sportif derslere de yer veriliyor. Bu derslere ek olarak gençlere yönelik yapılan geziler, piknikler, macera park ve bisiklet vadisi gibi faaliyetler de yaz dönemini daha da eğlenceli hale getiriyor. Bütün bir dönemin yorgunluğunu gençler yaz okullarında atıyor. Gençlerin bir yandan manevi yönlerini geliştirmelerine yardımcı olunurken diğer yandan da sportif ve sosyal hayatlarına dokunularak donanımlı ve değerlerine sahip gençler yetiştirilmek isteniliyor. 

LİSELİLER DOĞA İLE BAŞ BAŞA

Gençler için birçok faaliyette bulunan TÜGVA’nın yaz aylarında gelenekselleştirdiği faaliyetlerinden biri de Lise Doğa Kampları olmuştur. Her yaz döneminde Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen liseli gençler, TÜGVA Lise Doğa Kamplarında bir araya gelerek doğa ile baş başa tatilin keyfini çıkarıyor. Lise Doğa Kamplarında Sakarya’da ise adres İl Ormanı Tabiat Parkı oldu. Gençler İl Ormanı Tabiat Parkı içerisinde bulunan kamp alanında bir araya geldi. İl Ormanında bulunan kamp alanında bir araya gelen gençler doğanın tadını çıkarırken birçok etkinlik ile de eğlenceli vakit geçirirken birbirleriyle kaynaşma fırsatı buldular. Yeni dostlukların kazanıldığı, arkadaşlıkların edinildiği lise doğa kampından ayrılan gençlerin kimi zaman hüzünlendiği görüldü.

HER YAZ YENİDEN

2019 yılında 81 il 228 farklı ilçede 61.729 öğrenci ile gerçekleştirilen Yaz Okulu; 2020 yılında pandemi sebebiyle, dijital ortamda 7.201 öğrenci ile tamamlanmıştı. 2021 yılında ise pandemi döneminin ardından; tekrar fiziki ortamda gençlerle bir araya gelerek, 48.282 öğrenci ile birlikte düzenlendi. Proje; hali hazırda 2022 yazında da, 116 bin öğrenciyle yoluna devam ediyor.

Doğa Kampları ise 2021 yılında 21.350 liseli gence ev sahipliği yapmasıyla beraber; 2016 yılından bu yana 21 farklı il, 30 farklı kamp alanında 108 binden fazla genci ağırladı. 2022 yılında da, 22 bin liseli genç ile yoluna devam eden doğa kampları, bu yıl Türkiye genelinde 50 bin genç ile bir araya gelmeyi hedefliyor.

spot_img

Son Haberler