Diğer Haberler

Yüce: Gençler için tüm imkanlarımızı seferber ettik

-REKLAM-

Büyükşehir Belediyesi, şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmak için düzenlediği gezilere hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda şehre yeni gelen turizm öğrencileri için bir keşif gezisi. Tur bitiminde öğrencilerle sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Yeşilin ve mavinin kentine hoş geldiniz. Büyükşehir’imizin tüm imkanlarını gençlerimize seferber ediyoruz” dedi.                                                          

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya’ya yeni gelen öğrencilerin, şehri tanıması için ‘tanıtım gezileri’ düzenliyor. Tanıtım gezisinin son misafirleri ise SUBÜ Sapanca Turizm Meslek Yüksekokulu öğrencileri oldu. İl Ormanı, Melen Botanik Vadisi, Acarlar Longozu, Sakarya Nehri’nin Karadeniz’le birleşme noktası, Karasu Sahili ve Poyrazlar Gölü’ne giden öğrenciler şehrin cennet güzelliklerini keşfetti.

Yüce ile çay sohbeti

Tur sonunda Nehir Çikolata evinde Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile buluşan öğrenciler, O’nunla çay sohbeti yaptı. Sohbet sırasında turizm öğrencileri adına konuşma yapan 1. sınıf öğrencisi Ayşe Karagülle, “Sakarya’yı yakından tanıma imkânı bulduk. Doğru şehre tercih yaptığımızı bir kez daha anlamış bulunduk. Gerek Sakarya’nın doğal güzellikleri gerekse gençlere yönelik yatırımlarla şehrinizi çok beğendik. Büyükşehir’e minnettarız” ifadelerini kullandı.

“İmkanları en geniş öğrenci şehri olsun…”

Başkan Yüce, çay eşliğinde öğrencilerle sohbet ederken, öğrencilerin taleplerini de not aldı. Sakarya’nın doğal güzelliklerinden, gençlere yönelik yaptığı hizmetlerden ve sosyal belediyecilik yatırımlarından bahseden Yüce, Sakarya’nın aynı zamanda Türkiye’nin imkanları en geniş öğrenci şehir olması için çalışmaya, üretmeye ve sosyal yaşam alanlarını zenginleştirmeye devam ettiklerini dile getirdi.

“Yeşilin ve mavinin şehri Sakarya…”

Yüce, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak gençlerimize şehrimizin zengin kültürel ve doğal mirasını tanıtıyor, gelecek nesillerimize aktarıyoruz. Şehrimizin ve belediyemizin tüm imkânlarını gençlerimize seferber ediyoruz. Yeşilin ve mavinin hâkim olduğu şehrimize gelen tüm kardeşlerimize tekrar hoş geldiniz diyorum Ekrem amcanızın kapısı sizlere sürekli açık” dedi.

Yüce’den ‘internet kartı’ hediyesi

Sapanca Turizm MYO Müdürü Prof. Dr. Şevki Ulema ise Yüce’nin öğrencileri her koşul ve şartta desteklediğini söyleyerek, “Başkanımız her yıl düzenli olarak bu turları düzenleyip bizleri her anlamda destekliyor. Bu desteklerinden dolayı başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Okul müdürü, Başkan Yüce’ye plaket takdim etti ve öğrenciler için keyifli bir gün başkan Yüce ile hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu. Başkan Yüce, gün sonunda öğrencilere içinde internet paketinin yüklü olduğu kartlar hediye etti.

Son Haberler