Diğer Haberler

Büyükşehir’den Pamukova Kadıköy Mahallesi’ne içme suyu deposu ve yeni hat

-REKLAM-

Büyükşehir Belediyesi, şehrin ihtiyaç duyulan noktalarına SASKİ marifetiyle kesintisiz içme suyunu ulaştırmaya devam ediyor. Bu kapsamda Pamukova Kadıköy Mahallesi’ne inşa edilen içme suyu deposuyla entegre şekilde bölgeye hizmet verecek bin 500 metre uzunluğundaki hatta ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Pamukova Kadıköy Mahallesi’ni kesintisiz içme suyu ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bölgeye inşa edilen 50 metreküplük içme suyu deposuyla entegre şekilde hizmet verecek bin 500 metre uzunluğundaki hat ile vatandaşların musluklarına su, kesintisiz şekilde ulaştırılacak. Yapımı devam sağlam altyapı ağı tamamlandığında ise bölgede kayıp ve kaçak sorunu da yaşanmayacak.

50 metreküplük depo, bin 500 metre uzunluğunda hat

Devam eden çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “ Pamukova ilçemizin yüksek kesimlerinde yer alan ve tarımcılığın yoğun olarak yapıldığı Kadıköy Mahallemizin içme suyu sorununu 50 metreküplük depo ve depoya entegre şekilde çalışacak bin 500 metrelik hat sayesinde çözüme kavuşturacağız. Kaliteli içme suyunu vatandaşlarımızın musluklarına kesintisiz şekilde ulaştıracağız. Kısa sürede tamamlamayı hedeflediğimiz proje kapsamında ekiplerimiz çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor” ifadeleri kullanıldı.

Son Haberler

KALKAN-19 Denetimlerinde 1.177 Düzensiz Göçmen Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; Düzensiz Göçle Mücadelemiz Bayram Tatilinde de Aralıksız Sürüyor! Göçmen Kaçakçılığı Organizatörleri ve Düzensiz Göçmenlere yönelik,...