Diğer Haberler

Ekrem Yüce personel buluşmasında zam müjdesini verdi

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, belediye personeliyle moral yemeğinde bir araya geldi. Programda belediye personeline %70 zam müjdesini veren Yüce, Sakarya’nın geleceğini inşa eden emekçileri enflasyona ezdirmeyeceklerini vurguladı. Yüce, “Emekçilerimizi enflasyona ezdirmemek için zam oranımızı %70 olarak gerçekleştirdik. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.  

Sakarya Büyükşehir Belediye Ekrem Yüce, Belediye çalışanlarıyla moral yemeğinde bir araya geldi. Belediye bünyesinde çalışan personelle sohbet eden, talepleri dinleyen Başkan Yüce’ye Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, Bem-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Ahmet Öksüzali ve Büyükşehir bürokratları eşlik etti.

Yüce ek zam verdi

Yüce, programda çalışanlara bir de zam müjdesi verdi. Çalışanları enflasyona ezdirmemek ve refah seviyesini artırmak için enflasyon oranı olan %64,7’lik zamma ek bir zam daha uyguladıklarını belirten Yüce, zam oranının %70 olacağı müjdesini paylaştı. Başkan Yüce, “Çalışanımızın her zaman yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” vurgusu yaptı.

“Zammı %70 olarak uyguluyoruz”

Uygulanan zamla ilgili detayları paylaşan Yüce, “Şehrimizin her köşesine dokunan, ona değer katan, gündüz gece demeden fedakârca çalışan tüm belediye personelimizi yürekten tebrik ediyorum. Mesai arkadaşlarımızın en büyük destekçisi olarak, sizleri enflasyona ezdirmemek amacıyla zam oranımızı %70 olarak gerçekleştiriyoruz. Hayırlı olmasını temenni ediyor, çalışanlarımızın her zaman yanında olduğumuzu belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“Hep birlikte bir aile gibi çalışıyoruz”      
Büyükşehir olarak bir aile uyumuyla çalıştıklarını kaydeden Yüce, “Bugün burada, ailemizin bir parçası olan siz değerli çalışma arkadaşlarımla bir araya gelmek, birlikte güzel bir akşam geçirmek benim için bir mutluluk. Birlikte geçirdiğimiz zaman içerisinde gördüm ki, gerçekten bir aile gibi birbirine kenetlenen ve uyum içinde çalışan bir ekibin parçasıyız. Sakarya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için yola çıktık ve bu yolda sizinle birlikte olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

“Emekçiden yana olan bir başkan var”

Bem-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Ahmet Öksüzali ise, “Bugün bizler için oldukça mutlu bir gün. Sakarya’mıza ilçelerimizle ile birlikte hizmet eden bir başkanımız var. Çalışanını enflasyona ezdirmeyen ve her zaman onların yanında olan bir başkanımız var. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi. Hizmet-İş Sendikası Sakarya Şube Başkanı Mesut Gökdemir, “Normal şartlarda toplu iş sözleşmesi yıllık yapılıyor. 2023 ve 2023’te yaptığımız sözleşmemize Ekrem Başkanımız çalışanı enflasyona ezdirmemek için bir zam daha verdi. Her zaman emeğin, emekçinin yanında oldu, çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Başkan Yüce, yemek programı sonrası belediye emekçileriyle günün anısına fotoğraf çekildi.

Son Haberler

TGF 69. Başkanlar Konseyi Gebze’de Başladı

KOCAELİ / Gebze- Türkiye Gazeteciler Federasyonu 69. Başkanlar Konseyi toplantısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde başladı. Türkiye’nin dört bir yanından...