Diğer Haberler

Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödülü için başvuru tarihi uzatıldı

-REKLAM-

Her yıl 18-26 Kasım tarihleri arasında kutlanan Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamında bu yıl Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın öncülüğünde ilk kez verilecek olan “Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödülü” için başvuru tarihi uzatıldı.

Sıfır Atık, Karbon Ayak İzi, Döngüsel Ekonomi, Atık Azaltım, Geri Kazanım, Temiz Üretim konusunda çalışmaları ve uygulamaları olan firmaların başvurabileceği “SATSO Sürdürülebilir Sanayi İçin Atık Azaltım Uygulamaları Ödülü” ile Sakarya’da çevresel dönüşüme dikkat çekmek farkındalığıyla yeşil dönüşüme katkı sağlamış olan çalışmalar, uygulamalar ve projeleri desteklemek amacıyla firmaların atık azaltım çalışmalarının değerlendirilerek atık yönetimi konusunda SATSO Üyelerinin bilinçlendirilmesinin hedefleniyor.

Son Başvuru Tarihi 5 Aralık’a Uzatıldı

SATSO Yeşil Mutabakat Komisyonu üyelerinin değerlendireceği başvurular 5 Aralık 2023 Salı gününe kadar devam edecek.

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ; “İlimizin ihracat yaptığı ilk 5 ülke genellikle Avrupa Birliği ülkeleridir. Bu nedenle yeşil mutabakata hazırlık süreci, hem ekonomik hem de dünyanın temiz geleceği açısından önem arz ediyor.

2026 Avrupa Yeşil Mutabakatı çalışmaları başladığı an girişimlerini hızlıca başlatan ilk odalardan biriyiz. Üyelerimizi bu sürece hazırlamak adına ciddi mesai harcıyor, üyelerimize danışmanlık veriyoruz.

Üyelerimiz de sürece çok iyi hazırlanarak faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Yenilenebilir kaynaklara yöneliyorlar, karbon salınımlarını azaltıcı uygulamaları genişletiyorlar. Bizler de Aralık ayında gerçekleştireceğimiz Sakarya’nın Yıldızları Ödül Töreni’nde uygulamaları öne çıkan üyelerimizi ödüllendireceğiz. Bu tür faaliyetler diğer üyelerimize de örnek ve motivasyon olacaktır.” dedi.

Başvuru yapacak firmalarda imalatçı olma şartının arandığı yarışmanın detaylarına satso.org.tr/duyurular adresinden ulaşabilecek.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...