Diğer Haberler

Ali İhsan Yavuz ‘Biz davamızın derdindeyiz makam derdinde değiliz’

-REKLAM-

Memur-Sen Sakarya İl Temsilciliği AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ile Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ev sahipliğinde bir söyleşi programı organize etti.

Memur-Sen’e bağlı sendikaların Şube Yönetim Kurulu üyelerinin davet edildiği söyleşide yeni anayasa çalışmaları ve 2023 hedefleri konuşuldu.

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen yaptığı açılış konuşmasında daha önce de sendika binasında bir çok kez söyleşi programı düzenlediklerini vurgulayarak Memur-Sen Genel Başkan Vekili ve Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tombul, Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, SAÜ Rektörü Prof Fatih Savaşan ve Ak Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ile teşkilatımızı bir araya getirmiştik dedi.

Mengen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile yeni anayasa çalışmaları üzerine yapacağımız bu söyleşiyi son derece kıymetli buluyorum diyerek sözü Yavuz’a bıraktı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz yaptığı konuşmada yeni anayasa çalışmalarında gelinen sürece değindi.

Yeni milli anayasaya ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Yavuz, “Biz davamızın derdindeyiz makam derdinde değiliz. Önemli ideallerimiz var, hepimizin ortak idealleri var. Bu ideallerimizden birisi de anayasa değişikliğidir. Bu anayasanın mutlaka değişmesi gerekir. Darbe ürünü bir anayasamız var. Bu anayasa devleti değil, milleti zapturapt altına alıyor. Halbuki anayasalar, devleti zapturapt altına alır. Aslında milletin devleti olur ama bu anayasaya göre devletin milleti var, bunu da gözetmemiz gerekir. Onun için mutlaka yeni anayasa idealine doğru yürümemiz gerekir. Bu anayasanın bir ruhu var ve bu ruhunu birileri çok iyi anlıyor ama biz anlamıyoruz. Bizim, milletimizin anlayacağı hale dönüşsün diye mutlaka değişmesi gerekir, yeni milli anayasayı söz konusu etmemiz gerekir.” diye konuştu.

Yavuz ayrıca hükümetin 2023 hedeflerinden, dış politikadan ve ekonomik süreçten de bahsederek söyleşi sonunda soruları cevapladı. Söyleşi sonunda bir süre daha konuklarla sohbet eden Yavuz, son derece sıcak ve samimi geçen program için tüm katılımcılara teşekkür etti. 

Söyleşi sonunda Murat Mengen Ali İhsan Yavuz’a Mehmet Akif İnan Külliyatı takdim ederken Yavuz’da katılımcılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaleme aldığı Adil Bir Dünya Mümkün kitabını hediye etti.

spot_img

Son Haberler

Sağlıklı beslenme ve düzenli spor için 10 öneri

SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Sporcu Beslenmesi Danışmanı Melike Nur Eroğlu, yaz aylarının yaklaşması ile birlikte sağlıklı...