Diğer Haberler

‘Ay Yıldız’ Şehit İlhan Aras Caddesine güzellik kattı

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında sürdürdüğü ağaç budama ve peyzaj işlemleriyle şehrin en büyük caddelerine güzellik katıyor. Son olarak yoğun mesai harcanan Şehit İlhan Aras Caddesi’nin çehresi yapılan dokunuşla değişti. Ayrıca cadde yerleştirilen aydınlatmalı ay yıldız motifiyle farklı bir görselliğe kavuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, şehrin ana caddelerini ve önemli sembolleşmiş noktalarını yaptığı dokunuşlarla değiştiriyor. Özellikle kış ayında yapılan budama çalışmalarıyla caddeler görsel olarak güzelleşiyor. Park ve Bahçeler dairesi Başkanlığı ekipleri, son olarak Erenler Şehit İlhan Aras Caddesi’nde yoğun bir mesai harcadı.

Yepyeni bir görüntü

Caddenin refüj bölümlerinde, sağında ve solunda bulunan ağaçlar budandı. Peyzaj çalışmasıyla yeni bir görselliğe kavuşan cadde, kavşak noktasına yerleştirilen aydınlatmalı ay yıldızlı motifle yepyeni bir yüz kazandı. Kırmızıyla beyaz ışıkların buluştuğu, ay ve yıldızın süslediği dekoratif işleme bölgenin estetiğini de zenginleştirdi.

“Gayretle çalışıyoruz”

Yapılan açıklamada, “Gündüz gece hız kesmeden yürüttüğümüz çalışmalarla bu cennet şehri ve doğayı koruyor, daha güzel bir görüntü kazanması için gayretle çalışıyoruz. Şehit İlhan Aras Caddesi de yeni yüzüyle hayırlı olsun” denildi.

Son Haberler

TGF 69. Başkanlar Konseyi Gebze’de Başladı

KOCAELİ / Gebze- Türkiye Gazeteciler Federasyonu 69. Başkanlar Konseyi toplantısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde başladı. Türkiye’nin dört bir yanından...