Diğer Haberler

Bilgi güvenliği dirençli şehirlerin en temel konusudur

-REKLAM-

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içerisinde yapılan eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Kişisel verilerin korunması kapsamında hem pratik hem de teorik olarak çalışmalar yaparak kişisel veri süreçlerini daha güvenli hale getiriyoruz. Bilgi güvenliği, dirençli şehirler için dünyada en temel konudur” ifadelerine yer verildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurum içerisinde düzenlenen eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından Büyükşehir Meclis Salonunda gerçekleştirilen eğitimde kişisel verilerin işlenmesi, korunması, gizliliği, anonim hale getirilmesi süreçleri hakkında farkındalık eğitimi verildi.

En temel şey bilgi güvenliği

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Büyükşehir Belediyemizin her alanda kurumsallaşması ve sürdürebilirliğini devam ettirmesi adına kurum içi personellerimize yönelik eğitimleri sürdürüyoruz. Tüm birimlerimizden veri temsilcilerine kişisel verilerin işlenmesi, korunması, gizliliği, anonim hale getirilmesi süreçleri hakkında farkındalık eğitimi verdik. Kişisel verilerin korunması kapsamında hem pratik hem de teorik olarak çalışmalar yaparak kişisel veri süreçlerini daha güvenli hale getiriyoruz. Bilgi güvenliği, dirençli şehirler için dünyada en temel konudur. Vatandaşımızın bilgi güvenliliğinin sağlanması için tüm olası riskler ele alınarak süreçler etkin hale getiriliyor” denildi.

Son Haberler

TGF 69. Başkanlar Konseyi Gebze’de Başladı

KOCAELİ / Gebze- Türkiye Gazeteciler Federasyonu 69. Başkanlar Konseyi toplantısı Gebze Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde başladı. Türkiye’nin dört bir yanından...