Diğer Haberler

Mevlana vefatının 750. yıldönümünde anılacak

-REKLAM-

Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri 12 Aralık Salı günü düzenlenecek iki etkinlikle devam edecek. 50. Vuslat Yıldönümünde Hz. Mevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenecek söyleşi ve dinleti programına Yazar Mim Kemal Öke ile Santur Sanatçısı Sedat Anar konuk olacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aralık kültür sanat etkinlikleri 12 Aralık Salı günü iki farklı programla devam edecek. Günün ilk etkinliğinde Sakaryalı yazarlar okullarda öğrencilerle buluşacak. A. Samet Atılgan, Sapanca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde, Vildan Külahlı Tanış ise Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nde söyleşi ve imza günü programına katılacak.

Günün bir diğer etkinliğinde ise ‘Şems’in Dilinden Mevlana’ isimli söyleşi ve dinleti programı gerçekleştirilecek. Sosyal Gelişim Merkezi’nde düzenlenecek programa Yazar Mim Kemal Öke konuşmacı olarak katılacak. Santur Sanatçısı Sedat Anar ise Mevlana’nın eserlerinden bestelenen parçaları icra edecek. 750. Vuslat Yıldönümünde Hz. Mevlana’yı anma etkinlikleri kapsamında düzenlenecek program saat 19.00’da başlayacak.

Son Haberler

Yusuf Alemdar 15 Temmuz gecesini anlattı: ‘Hainlerin saçtığı karanlık Sakarya’nın destanıyla aydınlandı’

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı yazılan demokrasi zaferi, Sakarya’da yine aynı meydanda aynı ruhla canlandı. Çark Caddesi’nde kol...